خرداد ۷۶ و انتخاب خاتمی !

بمناسبت انتخاب خاتمی به ریاست جمهوری <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

حرمت رای مرا نیک نگهداری کن!

رای من در دو دهه گوشه قلبم بوده!

آبروئی که فرو ریخته اند،

طالبانها همه جا!

باید از سطح زمین جمع نمود ،

باید اطلال و دمن جارو کرد،

باید از رخنه دشمن صفتان،سنگ دلان،

باید از ماروشان، زخم به اندام کشان،

باید از خارپرستان ترسید!

باید از ظلم به پیشانی خود مهر زنان،

فاصله داشت!

باید از دین مبین،

چهره خونین ننمود!

باید آن چهره رحمان و رحیم،

که به رخسار پدرهامان بود!

باید آن مهر که از سینه مادر جوشید،

باید انصاف و مروت و صفا را بنمود!

باید از ظلم و تجاوز که روا داشته اند!

باید از نفرت و وحشت که بپا داشته اند!

باید امنیت خاطر پرورد!

تا که از زنگ در خانه خود نیز نترسند کسان!

                                     خرداد ۷۶

/ 22 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیلی و من

سلام جناب هرمزی کاشکی نظرتان را کوتاه برایم بفرستید تا در وبلاگ منتشر کنم. اسد

zita

سلام.عجب درديست دوست عزيز.عجيب درديست.در ضمن از اينکه از آقای احمد در اينجا اثری ميبينم خوشحالم.فکر ميکنم که اشتباه نکرده باشم.

Mahmoud Dehgani

با درود و سپاس . خيلی زيبا بود. با ارادت و اخلاص محمود دهقاني

جن جنگل

نظاميان هرگاه وارد سياست شده اند فقط برای سرکوب جنبش روبرشد بوده .. از پينوشه تا همين سرداران کنونی .. در ايران تاريخ نشون داده که رضا خان ميرپنج ... سرلشکر رزم آرا ...سرلشکر زاهدی .. سرلشکر ازهاری .. فقط برای سرکوب جنبش ها به سياست گام گذارده اند..حالا انتخاب با شماست : سردار رضائی .. سردار لاريجانی .. سردار قالی باف .. سردار احمدی نژاد.. حتی با رای ندادن هم ميتونيد اينها رو انتخاب کنيد .. کافيه که به کانديدای جبهه ازاديخواهی و حقوق بشر دکتر معين رای ندين يا اصلن انتخابات را با شعار های ماورا انقلابی تحريم کنيد تا يکی از اين سرداران يا وزارت اطلاعات فلاحيان بياد بالا .. نيازی نيست که رای بدين .. با تحريم هم اينها انتخاب ميشن

بهرام

سلام استاد ... يادش به خير . كاش براي 27 خرداد امسال هم به اميد خدا چيزي بسراييد.

علی

سلام ممیزی عزیز / اولن که فردا خیلی زود است که قضاوت کنیم / بعدشم، / فردا یک اتفاق می افتد / و ما هرگز نخواهیم دانست در صورتی که آن یکی اتفاق می افتاد / چه می شد؟ / که حق به جانب بود؟ / و که اشتباه می کرد؟ / و مگر ما دنبال اشتباه گرفتن از همدیگر هستیم؟ / تو نظرت را می گویی که مثل خودت برای من قابل احترام است. / و اگر این نظر با نظر من یکی نیست / همان طور که خانه هامان / لباس هامان / غذاهای مورد علاقه مان / دوستانمان / و ... / باز هم دلیلی ندارم که دوستت نداشته باشم!

ساسان

دوست نيکوی گرامی تارنگر نژاد نيکوی اريايی بروز بگرديد. بدرود بر سرزمين ايران

تحريم يا تحريف

تفکر تحريم تداوم تفکر نفرين در تاريکی پستوها است هيچوقت در سيني‌های طلا، حقوق و آزادي‌های مردم را در خانه نفرستاده‌اند، يا بايد برای آن خون داد يا رای. زمان خون دادن گذشته است، پس بايد برای حقوق و آزادي‌های مردم رای داد. با همه مشكلاتی كه هست. با تحريم انتخابات شوراها و مجلس هفتم ميدانها و پارکها را به قبرستان تبديل نموديم و فردا تمامی کشور را لکد کوب تفکرات نظامی خواهيم کرد. امروز رای هر ايرانی گلوله ای بر قلب مظهر استبداد در تاريکخانه اشباح خواهد بود رای ما هزينه عبور از استبداد و رسيدن به آزادی و دمکراسی خواهد بودو تحريم هزينه ای برای تحکيم استبداد و انانکه سود خويش را در خانه نشين شدن ملت ميبينند. دوباره ميسازمت وطن

اروند

من و تو كه متعلق به نسل ديگريم و روزهاي سياه دوران ستم شاهي نيز مزمزه كرده ايم، خوب مي دانيم كه امروز ديگر از در خانه ي همسايه خود نيز نترسند كسان. تماميت خواهان، آزاده گان را به بند مي كشند تا صدايشان را كس نشنود ولي آنان به گاه آزادي هم از بي حرمتي ها و ظلمي كه در دوران زندان بر آنان رفته صحبت مي كنند و تاكيد موكد مي كنند بر خواسته هاي بر حقشان. آيا بايد ميدان مبارزه ي صلح آميز رسيدن به دموكراسي را براي رقيب خالي گذاشت؟