بيست ونهم هر ماه

مبارزه با استبداد<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

با درود و سپاسگذاری از دوستان عزیزیکه برای رسیدن به فردائی بهتر و ایرانی آزاد و آباد وسر فراز تلاش کرده و نخستین (بیست ونهم) را که مصادف با خاطره زنده یاد دکتر علی شریعتی است گرامی داشته و ضمنا مایلند در مسابقه (بهترین اثر آزادیبخش) شرکت کنند خواهش میکنم آثار خود را در اولین فرصت به آدرس اینجانب و یا مستقیما به آدرس آقای رامین ناصح برای طرح در هیات داوران ارسال فرمایند تا پس از مطالعه و مقایسه جایزه (برگ سبز) در تاریخ 29/4/83به صاحب بهترین اثر تقدیم شود.

پنجاه و دو سال فعالیت سیاسی بمن آموخته که ملت ما همواره بیشترین صدمه را از سوی کسانی خورده که اهل. تساهل و تسامح نیستند ونمیدانند چگونه با یکدیگر همکاری کنند و به افکار و عقاید یکدیگر احترام بگذارند. کسانیکه نمیتوانند با دیگران همکاری دراز مدت داشته باشند ، هیچگاه سیاسیون شایسته ای نخواهند شد . باید صادقانه ببینیم تا چه حد حاضریم استبداد را در صورت مشاهده در اطرافیان و نزدیکان، یا شناسائی آن در وجود خود محکوم کنیم؟ زیرا با زدودن استبداد در وجود خویش است که میتوان به مبارزه با استبداد واقعا مبادرت ورزید. این فقط حاکمیت مستبد و قوانین قرون وسطائی نیست که وظیفه داریم با آن مبارزه کنیم ، دیکتاتور آشکارا نیم یا حتی کمتر از نیمی از قضیه است . او بدون اشخاصی که کورکورانه به دنبالش میروند هیچ است بقول وین دایر" استبداد بدون وجود تعداد کافی دیکتاتور در میان مردم که بندهای لازم تسلط را از طرف یک فرمانروا و یا فرمانروایان سیاسی برای حکومت بر مردم مهیا سازند ، امکان پذیر نیست " اغلب ما خودمان را دشمن سر سخت استبداد مینامیم ، غافل از آنکه استبداد در خانه ما ، در مغز ما و در قلب و روح ما لانه کرده و نا خود آگاه خودمان عاملان استبداد هستیم و اغلب با زبان ، قلم و قانون، ثروت و موقعیت خود استبداد را پناه میدهیم و تقویت میکنیم . برای مبارزه اصولی با استبداد باید از کاربرد کلمات زشت ، تحقیر آمیز، تعصب آمیز و تحکم آمیز جدا بپرهیزیم و به مستبدان بفهمانیم که به راستی مورد احترام نیستند . استبداد را از خانه ، مدرسه ، اداره ، کارخانه و محیط کار و سر انجام از میهن مان برانیم و به مستبدین اجازه ندهیم باز برایمان سی تیر، بیست و هشت مرداد وشانزده آذرو پانزده خرداد ، قتلهای زنجیره ای و هجده تیر بیافرینند .

 

/ 8 نظر / 4 بازدید
majid

سلام. راست می گوييد. من فکر می کنم همه ما بايد در راه ترويج اين عقيده که من حقيقت مطلق نيستم تلاش کنيم. اين عقيده که انسان بالاتر و والاتر از عقيده است. هيچ عقيده ای نبايد به قيمت نابودی انسان تمام شود. حتی همين عقيده که الآن دارم می نويسم. مطالبتان خيلی پخته و عميق است. باز هم به شما سر می زنم.

No05h!N

عالی ... مثل هميشه

يارا

سلام دوست عزيز .اميدوارم که هميشه شاد وسالم وتندرست باشيد .ولي با يد به عرض برسانم که دو روز و دوآپ ديت آخر به پايان نسيم بهاري باقي مونده پايان بهار پايان نسيم بهاري خواهد بود .ادب حکم کرد بي اطلاع نروم ودلم خواست که براي خدا حافظي سري به وبلاگت بزند . پس منتظر هستم .شاد باشي وتندرست .

يارا

خيلی خواستم سر بزنم ولی وبلاگت اصلا باز نمی شد .بدرود.

فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)

saeed

درود بر دوست دردآشنا و آگاهم،آنکه امروز «يافت می نشود».سخن گفتن از مدارا،تسامح و تساهل هر اندازه که باشد کم است.خصوصا برای ملتی که بخش بزرگی از صحنه تاريخش همواره دستخوش جنگ ها و تجاوزها،خيانت ها و جنايت ها،والبته استبداد و خودکامگی بوده است.و آنچه البته در اين ميان بيش از همه قربانی شده است اخلاق و مذهب است که فهم و عمل به آندو بی تساهل و مدارا بی نتيجه و بی ثمر خواهد ماند.سپاسگزارم،از آشنايی با شما خرسندم،پايدار باشيد.