دو پرسش و يک پيشنهاد

دو پرسش ويک پيشنهاد به دبیر شورایعالی امنیت ملی                                                                             <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

سال گذشته به دنبال وقوع زلزله دلخراش بم دبیر شورایعالی امنیت ملی طی مصاحبه با خبرنگاران سخن از انتقال پایتخت بمیان آورد که ظاهرا پس از آگاهی ایشان از زلزله خیز بودن همه جای ایران ادامه این سخن به فراموشی سپرده شد وپس از آن گستره مانور ایشان متوجه مذاکرات اتمی بویژه با سه دولت اروپای غربی یعنی انگلستان ، فرانسه و آلمان گردید که تا امروز بی نتیجه باقی مانده است. اکنون با وقوع زلزله در زرند کرمان دو پرسش در ذهن نگارنده نقش بسته که از جناب اقای روحانی انتظار پاسخ انرابعنوان یک شهروند پرسشگر دارم:                                                                                       

یکم – تولید برق از انرژی هسته ای، حق مسلم ایران است و هیچ ایرانی شرافتمندی تن به این خفت نخواهدداد که دیگران مانع تولید انرژی برق با فناوری هسته ای که متضمن کمترین آلودگی در محیط زیست میباشد، بشوند ولی چون تولید برق در هیچ کجای دنیا جزو وظائف شورایعالی امنیت ملی محسوب نیست،ایاحضور شما در مذاکرات هسته ای توجیه پذیر بوده یا اینکه قویا به ایجاد شبهه در نیات پنهانی ایران از فناوری هسته ای به منظور ساختن بمب اتم و نه برق اتمی دامن زده و امنیت کشور را آنهم بدست دبیرمحترم شورایعالی امنیت ملی به مخاطره انداخته است؟                                                         

دوم – از آنجا که مقاوم سازی روستا های کشور در برابر خطرات زلزله قطعا مورد تائید جنابعالی میباشدو ضمنا همه میدانیم که اینکار در توان اقتصادی روستائیان ایرانی نمیباشد و از سوی دیگر خسارات وتلفات دائمی زلزله حتی بمراتب بیش از یک حمله احتمالی اتمی از سوی یک دشمن فرضی بمردم مسلمان ایران صدمه زده و اگر فکری نشود در آینده نیز لطمه خواهد زد لذا من مسلمان وظیفه خود میدانم از حضرتعالی سئوال کنم آیا بهتر نیست همه هزینه های مربوط به تولید( آب سنگین) را با قید مورد مصرف آن (مقاوم سازی ساختمانهای روستائی در برابر زلزله) به وزارت دارائی برگشت فرما ئيد.

واما پيشنهاد ميکنم برای افزايش ضريب امنيت کشور در برابر تجاوز خارجی با تشکيل فدراسيونی از کشورهای ايرانی تبار که شرح مفصل آن در مقاله (رژيم حقوقی دريای خزر )آمده به آدرس زير :

                                     www.momayezi.com مراجعه فرمائيد

 

                                                           

 

/ 10 نظر / 5 بازدید
zita

سلام هم ميهن بسيار گرامی من.حرف شما ۱۰۰٪ درست است.من آزاديخواه هستم به وسعت کامل کلمه و کمی مبارز هستم چون کلمه مبارزه خيلی از من بزرگتر است.و درست به همين دليل براستی که برای مبارزان احترام زيادی قايل هستم.همين پرسش شما از دبير شورايعالی٫نياز به آگاهی و شهامت دارد که من در هر ۲ مورد٫کمی فقير هستم.ولی اين فقر دليل نميشود که دارندگان آنرا نشناسم و قدر ندانم.

سپيده(¯`'·.¸.·تك ستاره ي من..¸.·'´¯)

من گمان مي كردم دوستي همچو سروي سر سبز ،چهار فصلش همه اراستگي است، من چه مي دانستم هيبت باد زمستاني هست ...من چه مي دانستم سبزه مي پژمرد از بي ابي....سبزه يخ مي زد از سردي دي....من چه مي دانستم دل هر كس دل نيست....قلبها ز اهن و سنگ....قلبها بي خبر از عاطفه اند...

سلیمان مرید

سلام جناب مميزی. ايران فقط در پی توليد برق نيست. اين را ديگر هر کس که اندکی در سياست جولان زده است می فهمد! از نظر بنده آقايان حکومتی قصد توليد سلاح اتمی را دارند که بوسيله ی آن مشت محکمی بر دهان ياوه گويان استکبار!!! بزنند. درد اين جنابان ساری و بم و زرند کرمان نيست. درد ايشان بقای حکومتشان است. البته داشتن سلاح هسته ای هم حق ايران و ايرانی است که اين يک جای بحث فراوان دارد. موفق و پيروز باشيد

ياور .م

درود بر شما .. بگذاريد فقط يک کلمه بگويم .. واژه ای نهفته در سينه هامان که نسل به نسل ، چون ورد گونه ای سر آغاز هر جستارمان بوده است .. آه ...

aminmoj

اوخ اوخ ... بهانه ندين دستشون آقای مميزی ... يوقت ديدين فردا باز همه مملکت رو لخت کردن که مقاوم سازی کنن روستاها رو! ... ما آپيم.

علی

سلام ممیزی جان / زدی به خال / یعنی دیگر از این قشنگ تر وجود نداره!

amirreza amirbakhtiar

دورود بر شما . کاملا موافق هستم با نوشته شما به آقای روحانی .ولی آيا حکومت در پی توليد برق از انرژی هسته ای هست ؟ آيا برای توليد برق هستی خود را تا اين اندازه به خطر انداخته است ؟ و خود را رودر روی غرب قرار داده است ؟ که پرداختن به اين پرسشها نيز نياز هست .جاويد باد ايران

North Star

در اين کشور چه کسی سر جای خويش است که ما بقی باشند . کارنامه های سال ۸۳ هم بسته می شود و این دوران رفوزه تر از هر سال ادامه می يابد .

Manochehr Golshan

تا حدی موافق ام با نوشته شما به آقای روحانی .ولی آيا حکومت در پی توليد برق از انرژی هسته ای هست؟ تازه اگر هم باشه كی گفته كه توليد برق از انرژی هسته ای اونهم با فناوری هسته ای روسها بی خطر و «متضمن کمترین آلودگی در محیط زیست» میباشد!؟ جهت اطلاعتون بگم كه در كشورهای آزاد و مترقی مثل سوئد و نروژ فعالين محیط زیست بشدت با ساخت اينگونه تاسيسات مخالفت ميكنن و باعث تعطيل چنين تاسيساتی شده اند!