در پاسخ دوست

پاسخ<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

با تشکر از یاد آوری دوست گرامی جناب فراسو که نظر مرا در باره وقایع آذربایجان پرسیده اند باید عرض کنم :

بدیل های دیکتاتوری و استبداد عبارتند از هرج و مرج و یا مردمسالاری در کشورهای خاور میانه و از آنجمله در ایران خودمان که بیشتر مردم فاقد سنت و آشنائی با آموزه های صحیح دموکراسی هستند و حکومت نیز اصلا  تمایلی به آشناشدن مردم با حقوق خودشان ندارد همچنانکه در طول تاریخ شاهد بوده ایم و امروز نیز در کشور همسایه عراق مشاهده میکنیم هرگاه تصور شده که اقتدار سنتی حکومتها کاستی گرفته  مردم بلافاصله با پدیده هرج و مرج روبرو شده اند ، آنچه که در آذربایجان مشاهده کردیم از تخریب بانکها و ادارات نیز هرج و مرجی بود که یکی دو روز بر مسند خالی ازشناخت و تشخص مردمسالاری نشست.

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
حميدرضا

نخست اجازه دهيد به خاطر زحمتی که برای پاسخ به سوال من کشيده ايد ، از شما تشکر کنم . نمی توانم پنهان کنم که پاسخ شما تا چه ميزان مرا متعجب ساخته است! چسبانيدن اتهام * هرج و مرج * به انچه اين روزها در آذربايجان شاهد آن بوده ايم ، ما را چه بخواهیم ؛ چه نخواهیم در کنار حاکميتی می نشاند که اتفاقا به همين بهانه ، به سرکوب شديد آن پرداخته است .ای کاش در پاسخ شما رفتار غير موجه و غير قانونی حاکميت در بازداشت فعالان دانشجويی و قومی هموطنان آذری زبان مان نيز مورد سرزنش قرار می گرفت .ای کاش...!

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما باستحضار ميرساند کلبه درويشي حقير با مطلبي آموزنده .... انسانهاي وارسته و برگزيده .....بروز شده است ...منتظر حضور گرمتان و قدوم سبزتان هستم .. .آرزوي تندرستي و سعادتمندي شما را دارم ...در پناه حق ...... به روز مرگ چوتابوت من روان باشد ...گمان مبر که مرا درد اين جهان باشد .... ترا چنان بنماييد که من به خاک شدم ....به زير پاي من اين هفت آسمان باشد ......

ب.ر

طبیعیه که دولت علاقه ای به آشنایی ملت با اصول دموکراسی و حقوقشون نداره . نمی خوام کار مانا نیستانی رو توجیه کنم اما آزادی مطبوعات و قلم هم یکی از اصول دموکراسیه .