بذر انديشه آزادی ۱۴۸

انسان طبيعتا شايسته آن نيست که قدرت نامحدود به او بسپارند.

                                                                                      هانا آرنت

/ 8 نظر / 4 بازدید
hiss

سلام/ممنون که سراغم اومدی.مطالب وبلاگت رو تقريبا به طور کامل خوندم.قلم خوبی داری... .پيروز و سربلند باشی.من رو هم فراموش نکن.

احمد

با سلام.اميدوارم که پيروز و موفق باشيد.اول از همه می خواستم سلامی عرض کرده باشم. فکر می کنم خبر اعتصاب وبلاگ نویسان ایران در اعتراض به فیلترینگ ISP ها را شنیده باشید.http://web.peykeiran.com/net_iran/irnewsbody.aspx?ID=16017 به نظر شما آیا از این قبیل حرکات که فراگیری بسیار کمی دارد و حتی افراد کمی از آن اطلاع یدا می کنند در مجموع ودر دراز مدت حتی کوتاه مدت می تواند به نحو شایسته ای تاثیر گذار باشد.از اینکه با من تماس داشته باشید خوشحال می شوم.با تشکر احمد.

نيما

سلام، درسته. قدرت فساد و خودکامگی می اورد و قدرت بيشتر خودکامگی و فساد بيشتر.ما ايرانی ها و شرقی ها اينو بيشتر درک و حتی لمس کرده و می کنيم. کاش آثار ديگر خانم هانا آرنت به پارسی برگردانده می شد.ممنونم که کنکاش ۵۷ را ديديد و نظر لطف داديد. پاينده و پيروز باشيد.آقای مميزی قرار نشد منو لو بديد.!!!(شوخی)

آرتميس

سلام رفيق عزيز و گرامي با سابقه پنجاه و دوساله سياسي شما جاي سخني براي ما باقي نمي ماند اما من اصولا از سياست رو گردانم و معتقدم سياست را مصلحان و انديشمندان پايه گذاري مي كنند و بي هنران و بي خردان بهره اش را مي برند و اين هميشگي بوده به خصوص در جامعه ايران اما در مسائل اجتماعي حرف مي زنم نظرم را مي گويم چون يك معلمم و شاهد روز به روز آشفته تر شدن انديشه ها و خواسته هاي جوانان امروز شايد اگر جوانان خردمند ما در دهه هاي چهل و پنجاه با تكيه بر دانش و خرد نپخته خود چنين سرنوشتي را براي ما و ديگر آيندگان كه در آن زمان كودكي خرد بوديم يا هنوز نبوديم رقم نمي زدند امروز جوانان ما ارزش بيشتري براي تفكر و تعمق و خواسته هاي روحاني بشري قائل بودند ... من براي شما مبارزان و انديشمندان حرمت زيادي قائلم رزمندگان را ارج مي دهم و هميشه آنان را در از خود گذشتي مي ستايم و خوشحال مي شوم كه باز هم راهنماي من باشيد و شايد به قول شما دكتر چارة ديگري نداشت من مي فهمم اما نمي خواهم اشتباهات دوباره تكرار شود .... راستي من بيست و نه ساله هستم .

zoobin

هرمز جان: لابد انتظار نداری باورکنيم که هر روضه خونی که رو منبر رفت و از مصايب اهل بيت گفت از ياران صديق امام حسينه.فرق اين دکتر شريعتی که به زعم شما می خواست انقلاب هم براه بياندازه(در هيچ جا اين مطلب ثبت نشده)با اين آقای راستگو که مجری برنامه تلويزيونی بازی با کلمات بود چيه؟فقط در لباس و اصلاح ريش؟

zoobin

من هيچگاه نمی توانم قبول کنم که يک آزادانديش بنا به هرمصالحی مجبور شود برخلاف مبانی فکری خود سخنی بگويد يا عملی انجام دهدحتی جناب دکتر.برای مثال ويکتورخارا را به ياد شما می آورم حتماْ به سبب سن و سال و مطالعات عميق اورا بياد داريد آنگاه که صدای مخالفت او استاديوم سانتياگو را بلرزه در آورده بود.و ميليونها مثال ديگر از اين قبيل.يک روشنفکر صادق هيچگاه بر سرمنافع توده ها معامله نمی کند.

فاطمه

سلام.بسیار خوشحالم که با اینجا آشنا شدم. انسان موجود غریبی است.چه به سر خود می‌اورد؟