آشنائی با واژه های سياسی

انتلکتول/روشنفکران/به شخصيتها و سر آمدان دانشگاهی با فکر انتقادی گفته ميشود که بر ارزشهای عقل و اومانيسم (انسان باوری) تکيه داشته باشند.

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
omid

با سلام .اين طبقه ما چنان به سنت و گذشته پشت پا زده که مردم نسبت به آن يک نوع حساسيت منفي پيدا کرده اند و عموما به افرادی که غير عادی می پوشند و يا رفتار می کنند گفته می شود.

zita

سلام.جای مرواريد عزيز خالی نباشد.اين روشنفکری هم خود داستانی است.گروهی٫تنها آن شرط٫ مخالفت (با هر چيزی) را دارند٫آنهم وقتی که چیزی خراب از کار درآمد.بعد ميگويند من از اول هم با اين گروه يا با اينکار و روش مخالف بودم.

مروارید عرفان

سلام با ارزوی سلامتی /امان از دست بعضی از روشنفکران ! البته بعضی نه همه اشان . موفق وشاد باشی / ضمنا از طرف منهم از زیتای عزیز تشکر کن

joojoo

وبلاگ مفیدی داری ... اگه هر از چندی یه کتابی هم معرفی کنی مفیدتر هم میشه

North Star

واسه روشنفکر های پشت ميز نشين چه اصطلاحی تعلق می گيرد ؟

North Star

تا زمانی که افکار و ايده ها به عمل در نيايند بايستی گفت ..... بی مايه فتير است !

armaan

سلام استاد..خوشحال ميشم شما هم نقدی به نامه جمعی از بلاگرها بنويسيد..البته اگر مايل هستيد و صلاح ميدونيد...به اميد فردای روشن برای من٬ تو و تمام مردم دنيا

سیمرغ عشق

با سلام و درود به شما دوست عزيز و تبريک ولادت مولای عاشقان و تبريک روز پدر بر شما و خانواده ی گرامی ... ... با لطف خداوند يکصد و دهمين آوای سيمرغ به نام مولای مردان نگاشته شد (۲۷ مرداد) ... همواره در پناه حق باشيد .

arya

درود به شما . پيروز باشيد