قانون مدنی تازه در کشور ترکيه

ترکیه در زیر نظر اروپا (1)
تصویب قانون مدنی جدید و اصلاحات اخیر در قانون کیفری ، توسط مجلس ترکیه ، از دید برخی " انقلابی " خرد و برخی دیگر "انقلابی" بزرگ ، گفته می شود .در هر صورت ، این رفرمهای قانونی ، تغییر شگرفی در ترکیه به وجود می آورند .فشار اتحادیه اروپا بر دولت ترکیه ، نقش تعیین کننده ای در شکل گیری این رفرمها ، داشته است . باید منتظر ماند و دید که آیا مردم ترکیه ، آماده پذیرش این تغییرها شده اند .

برای کسب آگاهی بيشتر به وبلاگ ( زنستان ) مراجعه نمائيد:

http://www.herlandmag.com/

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بارباپاپا

سلام،خيلی ممنون که با کامنتهاتون به من اظهار لطف ميکنيد،اما در مورد اين مطلبی که نوشتين،به نظر من خيلی خوبه که اين تغييرات در قوانين کشور ترکيه به وجود اومده و ای کاش در اينجا هم به وضعيت زنان و حقوق اونها نگاهی بشه اما به نظر من اين خود ما آدمها هستيم که باعث اين تبعيض شديم و حتی اينقدر خود خواه هستيم که اين تبعيض رو به صورت قانون در آورديم و با افتخار اجرا ميکنيم،به نظر من اگر انسانها به ندای قلبشون گوش بدن اين قوانين غلط به وجود نمياد.قوانينی از اين دست که ريشه های دينی دارند ولی انسانی نيستند.موفق وشاد باشی

North Star

اصلاحات .... بر اين اميد زنده ايم كه در اين ملك نيز به انسانها به ديد انسان بنگرند نه جنس زن و مرد . اما در مورد تركيه سال ۷۷ گذري بر اين كشور داشتم و با چشمهايم بافتهايي از جامعه را ديدم كه گويا كانالهاي تركيه جرياني از تفاوت طبقاتي را محو مي كند . از اكنون آنها چيزي نمي دانم .

سعید

اصلا چيزه. آدم وقتی مياد اينجا چيز ميشه. چيززز. بايد يه دو سه ثانيه ای به مغز ( مغذ . مقذ. مقظ. نميدونم من که ندارم ) استراحت بده تا سيستمش عوض شه. کلا يه جور ديگه اس. و فعلا با اين يه جور ديگه بودنش حال می کنم.

عقيق

سلام استاد فکر ميکنم اصلاحات توسط صالحان واقعی بايد انجام بشه نه ناصحان معيوب. اميد به روزهای بيداری ما را زنده وبيدار نگاه ميدارد.

احسان

به نظر می رسد ترکیه پس از پیوستن به اتحادیه اروپا ناچار به پذیرش این رفرمهای سیاسی باشد. /شاد باشید

م.ايراني

با سلام ودرود بر آقاي مميزي عزيز . پايدار موفق و سالم و شادمان باشيد . پاينده ايران جاويد مصدق

يوسف

سلام آقا قالب نو مبارک مدتی بود که نتونستم بيام ديدارتون .. معذرت .. اما قول می دم تکرار نشه .. اما .. دول غربي و به ويژه آمريكا بار ديگر سياست كار با ايران پيروز را جايگزين مواضع مندرس قبلي نمودند تا شايد بتوانند به صلح و امنيت منطقه اي و جهاني و حتی منافع حياتي خود و ديگران خدمت كنند .. پیشنهاد می کنم از کار با ایران پیروز هم بگید ..

مانيا

ترکيه ای که سال هاست له له زنانِ پذيرفته شدن در اتحاديه اروپا!!