بذر انديشه آزادی ۳۱۹

جوامع بشری تا این اعصار متاخره که به زمانهای مدرن شهرت یافته همه ... جوامع بسته ای بودند که در زیر یوغ قدرتهای خودکامه فردی یا دیکتاتوریهای دسته جمعی مذهبی قرار داشته اند و شهروندان ...حق هیچگونه مشارکتی در تصمیمات مقام فرمانروائی نداشته اند ...تفاوت کلی و بنیادی که فلسفه سیاسی قدیم و سنتی را از فلسفه سیاسی جدید ...متمایز میسازد ، این است که در جائی که تئوری سیاسی سنتی تمام حقوق و مزایا را برای کل جامعه ، بصورت جمعی می پندارد و هیات حاکمه را متعهد و ضامن اجرائی این مزایا میداند ، فلسفه سیاسی جدید که از آن بعنوان تئوری دموکراسی یاد میکنند ، بیشتر بر اساس حقوق و آزادیهای فردی بنیانگذاری شده و نقطه شروع ساختار یک جامعه کامیاب و رضایتمند را کامیابی و رضایتمندی و بهره یابی افراد از حقوق میداند.                                                            حسینعلی منتظری<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

/ 10 نظر / 4 بازدید
Alireza

سلام روز پدر بر همه مبارک آپ هستم سری بزنيد

مروارید عرفان

با سلام / جوامعی که هنوز بسته هستند وبه زیر یوغ قدرتهای خوکامه چه باید بکنند ؟!!! ضمنا روز پدر ومیلاد مولای متقیان برشما مبارک باشد .

سلاله

سلام؛ ممنون از اينکه سر زديد و ممنون از لطفتون. ميلاد مولای عارفان و اسوه ی پرهيزکاران، امام علی (ع) بر شما مبارک. در پناه حق.

عرفان

سلام _عید شما هم مبارک _امید انکه قلمت همیشه پر توان باشه _حق یارت

نازنین(بی نیاز)

سلام: از اينکه با حضورتان وبلاگ من را نورانی کرديد .سپاسگزارم و برای من یک افتخار بزرگ است . راستش خیلی خیلی خوشحال شدم . مطلب شما بسیار زیبا و تخصصی است . و من در از نظر دانش در حدی نیستم که بتوانم نظر بدهم. خیلی وبلاگ جامع و پر محتوایی است . خیلی لذت بردم . منتظر نوشته های بعدی شما هستم شاد و پیروز و موفق باشید .

zohreh

سلام شما چه رشته ای خونديد

سیمرغ عشق

سلام و درود فراوان بر شما دوست عزيز و آگاه ... همواره موفق و پيروز باشيد ... درود بر شما ... يا حق !

یسنا

سلام/جالب بود و همچنین از این دست زیاد شنیده ایم/ راستی آقای ممیزی هم حرفها و نقلهای جالب و خواندنی زیاد دارند، کاشکی از ایشان هم مطلبی می گذاشتید ... در ضمن آقای باباچاهی هم سلام بسیار رساندند و مشتاق دیدار هم هستند.