اتم در اتحاديه !

   ضمن تبریک این عید عزیز که نوید بخش سعادت کل بشریت است .

                               اتم در اتحادیه ( ۱ ) 

       صبر امروز قدرتمندان دنیا در ادامه مذاکرات اتمی با ایران   از ترس گران شدن بیشتر نفت خام است و درنگ دیروز ینگه دنیا در تهاجم به ایران برغم حملات گسترده به عراق و افغانستان از گستردگی خاک و کثرت جمعیت مدافع این مرز و بوم مایه گرفت ، یعنی در جهان امروز ، نفت و خاک و خلق ابزار پدافندی کشور ایرانند و در غیاب بمب اتم به ایفای نقشی قویتر سرگرم ، و به دفاعی جانانه تر مشغول ،از سوی دیگر با حذف دو رژیم همسایه ولی دشمن ،یعنی طالبان و صدام، اینک ایران مابصورت بالقوه تبدیل به یک قدرت تاثیر گذار منطقه ای شده که با یک توجه تاریخی ، همگان وظیفه داریم با تبدیل وطن به قدرتی بالفعل وظیفه ملی نسل خویش  را در این برهه حساس از تاریخ انجام دهیم.

انرژی هسته ای یکی از راههای قدرتمند شدن است اما حتی اگر موفق به ساختن بمب اتمی هم شویم( که فعلا نه در دستور کار دولت است و نه حریفان اغماض میکنند) تازه در بهترین حالت، به قدرتی تبدیل خواهیم شد که با چند سال فاصله ،پشت سر پاکستان امروز خواهیم بود . ولی خردمندانه نیست قدرتهای جهان را تعمدا در شرایطی قرار دهیم که بجای حمایت از طرحهای ویژه و مفید بحال ایران وجهان و موثر در گسترش صلح و آرامش منطقه، همواره بدنبال فرصتی برای تحریم و یا آغاز جنگ علیه ایرا ن و نابودی استقلال و تمامیت ارضی کشورمان باشند .پیشنهاد روسیه برای تشکیل نیروی دریائی جهانی در آبهای دریای مازندران (ن.ک.اطلاعات 9/6/85)با هدف مبارزه با قاچاق سانترو فیوژ یک نمونه مشخص آنست که تا بحال مورد تائید بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته ،حال آنکه بعد از تشکیل اتحادیه های موفق شانگهای ، گوام و امارات در قاره آسیا اینک نوبت ایران است تا برای پاسخ دادن به آرمانهای جوان ترین جامعه موجود در جهان از فرصت دیپلماتیک و چانه زنی موجود که نظیر آن هرگز در تاریخ ایران وجود نداشته ، حد اکثر استفاده را برده و حمایت جهانی را برای تشکیل اتحادیه ای از کشورهای ایرانی تبار منطقه، در ازای انتقال غنی سازی صنعتی اورانیوم به یکی از کشورهای مذکور کسب نمائیم . این پیشنهاد هم تامین کننده منافع ملی ایران است و هم در تعارض با خیر و صلاح جامعه بشری نمی باشد، چرا که  با گرایش به "منطقه گرائی" گامی اساسی بسوی روند جهانی شدن برداشته ایم. 

      تشکیل اتحادیه ای از کشورهای ایرانی تبار منطقه ،این پاره های تن میهن ، علاوه بر معنا بخشی به زندگی و فعالیتهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جوانان، به کاهش فقر و تقویت حس وفاداری بین دولتی ملی و ملتی توانا، اهداف زیر را نیز پیگیری مینماید:

       الف-ژئواستراتژی ایران بگونه ایست که با تشکیل اتحادیه ای از کشورهای منطقه که دارای تاریخ مشترک و علائق فرهنگی یکسان هستند هم بر قدرت تدافعی ایران تاثیری عمیق میگذارد و هم به ایران بعنوان یک قدرت منطقه ای شکل میدهد.تاسیس اتحادیه، تنها راه دیپلماتیک باقی مانده برای حل مساله انرژی هسته ای ایران است . با تشکیل اتحادیه و انتقال بخشی از غنی سازی اورانیوم در ابعاد صنعتی میتوانیم بر حساسیت های فعلی جهانی غالب آمده و غنی سازی اورانیوم را در خاک یکی از کشورهای همسایه یعنی در ایرانی بزرگتر، به انجام رسانده وبر قدرت چانه زنی خود در سطح  جهان نیز بیافزائیم.

      ب- اتحادیه، تنها راه حل دیپلماتیک برای مشکل رژیم حقوقی دریای مازندران است که نگارنده مقاله مجزائی را به این مهم اختصاص داده ام.

       ج- اتحادیه ،فرصتهای جدیدی برای کاریابی جوانان ایجاد میکند.

       د –تشکیل اتحادیه فرصتهای بیشتری برای ازدواج جوانان فراهم میاورد.

       ه –تشکیل اتحادیه به صلح وآرامش جهان کمک میکند زیرا با گسترش سرزمین و افزایش جمعیت بر امنیت ملی افزوده و از احتمال تهاجم نظامی کاسته میشود .تشکیل اتحادیه یعنی اضافه نمودن ابعاد تازه ای از قدرت برای جلوگیری از وقوع جنگ و تلاشهای برنامه ریزی شده برای تاسیس اتحادیه نمایانگر تکامل ضروری روابط منطقه ای بسوی پیدایش جامعه جهانی است.

       و- سر انجام این وحدت همگانی و تشکیل اتحادیه های منطقه ای است که نهایتا میتواند به جنگ و کشتار انسانها بدست یکدیگر پایان داده و با تشکیل حکومت واحد جهانی به صلح واقعی و همیشگی بیانجامد .

            

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
مهدی همراهی

سلام عزيز، از تحليل بسيار زيبايتان تشکر. تنها نکته ايی که می توانم در ذکر کنم در مورد برتری پاکستان است. در مورد روش چانه زنی موافقم، اما معتقدم که پاکستان در مجموع به همان دلايل قوت ايران که مطرح کرديد، از ايران ضعيفتر است و کمتر توسعه يافته. پيروز باشيد يا علی مدد

عمو اروند

متشکر ولی کاش شما هم به جمع وبلاگ‌های بروز شده پیوسته بودید تا به روز شدن نوشته‌های مفید شما راحت‌تر در معرض دید ما خواننده‌گان قرار می‌گرفت. این هم آدرسش http://update.1irani.com/