بذر انديشه آزادی ۱۴۳

در يک جمهوری بسيار مهم است که نه تنها جامعه در برابر ستمگری فرمانروايان حفظ شود بلکه هر بخش از آن از بيدادگری بخش ديگر مصون بماند و حقوق افراد محفوظ باشد

                                                                                      مديسن

/ 7 نظر / 3 بازدید
Hasti

اگر آن طور شود چه خوب خواهد شد... جمهوری با اين سبک وسياق سراغ داريد؟

artemis

سلام رفيق ايرانی ها شاد بودند ما که تازگی ها فقط غم می بينيم متاسفانه هيچ کدوم هم اين قدر وجود ندارند که با دلی زخمی لبی خندان بيارند شايد به خاطر نبودن اون قوانين قشنگییه که تو تو وبلاگت می نويسی ... می خوام لينکت رو رو وبلاگم بزارم اشکالی که نداره؟

نيما

سلام آقای مميزی، مانند هميشه انديشناک و گيرا هستند. برای ما ايرانی ها که پيشينه دراز خودکامگی را داريم دونستن و بکار بستن اين انديشه ها و انديشيدن در باره اين مفاهيم و موضوعات لازمه. ۲ يادداشت پيشين شما را خوندم. به پيشنهاد شما موافقم. در اين باره در مجالی ديگر بيشتر گفت و شنود خواهيم کرد.ممنونم که کنکاش ۷۶ را ديديد و نظر لطف داديد. شما بزرگواريد .اما مشکل من خيلی کوچکتر از اون است که به ياری بزرگانی مثل شما نياز باشه. پاينده و پيروز باشيد.

آرش

سلام،چون هميشه زيبا و راهگشا بود...به روز شدم...به اميد پيروزی

كاوشگر

بله درسته اما اين يک مثال از تفکر غالب اعراب در مورد ايران بود که با چراغ سبز امام اول شيعيان همراه بود...اعراب به طور کلی همين تفکر را داشتند...در ضمن در مورد متنتون بگم که در يک جمهوری چه کسی يا کسانی يا چه مرجعی اين حرفهای شما را تضمين ميکند که مثلا حقوق کسی پايمال نشود؟

andarony

و احکام دينی پايه و اساس اين جمهوری قرار گيرد

یه رهگذر

سلام دوست خوبم . حالتان چطور است . انشاالله که خوبید .