بذر انديشه آزادی ۱۷۹

ثروت و رفاه اقتصادی ثمره آزادی است.

                                                             بانو هانا آرنت

/ 9 نظر / 4 بازدید
امير

سلام.مطالبت قشنگن.سعي کن مدام آپديت کني وبلاگتو.به من هم سر بزن.

فرزانه بابايي

سلام از شعری که فرستاديد سپاسگزارم دارم تلاشم را می کنم پاسخ ان شاعر را که نکی دانم کيست بگويم .ايا شما مضمون ان شعر را قبول داريد؟ جمله های پر معنا يی را که انتخاب کرديد را خواندم ولذت بردم ايا خواندنشان فايده ای جز بيشتر فهميدن وبيشتر رنج بردن دارد؟

نيما

سلام آقای مميزی، خوبيد؟ خدا روح خانم آرنت رو شاد و به آقای مهندس ميثمی سلامتی بده. من وقتی مهندس رو می بينم به پشتکار و تلاش ايشان در راه آزادی و آگاهی غبطه می خورم.از شما هم ممنونم که از اين بزرگوار سخنان پرمايه را برگزيديد. آقای مميزی من اين بار در انديشه های خاکستری پیرامون برداشت های نادرست در باره آزادی نوشتم. خوشحال ميشم نظر شما رو بدونم. سلامت و سربلند باشيد. به اميد ديدار و خدا نگهدار.

ehsan

هرمز جان بايد بگم زمانی که آزادی رخسار خويش را به جامعه بنمايد و آن زمان که اصحاب قلم و اندیشه که به عقيده من چشمان تيز بين و زبانهای گویای يک جامعه هستند از حق مسلم و قطعی خود يعنی آزادی بيان که باز به اعتقاد من رمز بقا و حيات يک جامعه پویا است محروم نگردند ديگر مافيای قدرت و اقتصاد نمی توانند آزادانه بر اعمال پنهانی خود پرده قانون بکشند و به آن وجهه قانونی دهند و مسلما همين فاکتور مهم می تواند پيشرفت آن جامعه و آن حکومت و مقدمات گامهای بلند اقتصادی را به دنبال داشته باشد. انديشه ات سبز

رویا

سلام ممنون که اومدين مطالب سياسی قشنگی مي نويسيد موفق باشی

قاصدك

آره درسته ولي توي اين مملكت رفاه اقتصادي كجا بود...ثروت هم هست كه درست استفاده نمي شه..... اين اينجا رفاه اقتصادي مال يه قشره خاصيه !!!

مجيد

سلام عزيز. در رابطه با يادداشت قبلی تون بايد بگم که يه جايی خوندم که حتی پيشرفته ترين و متعالی ترين قوانين نيز نمی توانند در برابر رهبران مستبد دوام بياورند. موفق باشی عزيز.

احمد

سلام/مهمترين خاصيت یک فضای آزاد آن است که تعاملات و معاملات سياسی و اقتصادی و فرهنگی و . . از وضوح و روشنايی بيشتری برخوردار است و در آن حق حساب کشی از کسانی که امانات و داراييهای مردم در اختيار آنان است کاملا به رسميت شناخته می شود/ در ضمن من مدتی مسافرت بودم/ دلم برای تمامی دوستان حاضر در اين وبلاگ تنگ شده بود/ سپاس