بذر انديشه آزادی ۳۳۶

 

  آزادی مطلق وجود ندارد  چيزی که وجود دارد آزادی انتخاب است !

                                                                     پائولو کوئيلو

/ 8 نظر / 4 بازدید
artemis

سلام استاد / آزادی زيباست در هر چه باشد و به هر رو که باشد

احمد انديشه هاي ايراني

سلام استاد/فرق آزادي مطلق با آزادي انتخاب در چيست؟

omid

با سلام.جمله زيبايی است.اين سوال را در فراسو نيز به نوعی ديگر عنوان کرده ام.واقعا حدود ازادی چيست.نکند ما ماهيت را نشناخته بر سر صورت دعوا می کنيم.

هرمز ممیزی

احمد عزيز ! آزادی مطلق وجود ندارد و بفرض وجود آنچنان مضر است که ميگويند خداوند نيز حتی برای خود مصلحت نديده و شيطان را آفريده تا خود مطلق نباشد ولی آنچه وجود دارد آزادی حداقل به معنای انتخاب رهبران جوامع در برهه های زمانی منظم و در جريان انتخابات آزاد/عادلانه و رقابتی است که تا بحال در۱۲۰ کشور يعنی ۶۳٪ جهان بوجود امده و احتمالا منظور پائولو کوئيلو همان است اما دموکراسی به معنای حد اکثری ان يک شيوه زندگی است که تعداداندکی از ملتها تا بحال به آن دست يافته اند!

سورنا گیلانی

با درود روزافزون بر استاد ممیزی. از اينکه در بازديد از تارنگار ارزنده تان ديرکرد داشته ام پوزش می خواهم . به راستی که نوشتارهایتان همواره نغز ؛ نیکو و سودمند است . تارنگار « سرزمین جاوید » نیز با نوشتاری نوین با عنوان « خواجه غیاث الدین کاشانی ، صاحبنام در جهان ، گمنام در ایران » به روز شد . پیروز و سرفراز باشید

مرتضي شيميايي

دوست عزيز سلام.از اونجا که احساس می کنم آدم منطقی هستيد می خواستم يکی از قاط ضعف شما رو بگم.البته اگه ناراحت نميشيد.دوست عزيز با خواندن پيام شما که نوشته بوديد وقتی انگليس خودش بمب گذاری ها رو تکذيب می کنه ما نبايد گردنش بگذاريم رو خوندم واقعا برات متاسف شدم.خوب مرد حسابی اگه من هم بودم می گفتم کار من نبوده.واقعا فکر نمی کردم در اين حد پايين از تحليل مسائل قرار داشته باشی.يا علی.

عقيق

سلام استاد. همچنان بهرمند از گزيرده های شما .موفق و پيروز.

رضا

سلام دوست عزيز مدتی بود نيامده بودم ولی همه راخواندم /موفق باشيد