ارزش حقيقت

اگر من برای اظهار حقيقت صدمه و عذاب ببينم بهتر از آنست که حقيقت در اثر خودداری از افشای آن مخفی بماند.

                                                         امام علی ع

/ 8 نظر / 3 بازدید
payman

خداوند افتخار در رکاب چنين مردی بودن را نصيب همه ما بکند .

تارا از کلبه ی عشق

اين جمله آنقدر عميق و زيباست که من چيزی نمی توانم بگويم.......مثل هميشه منتظرتم

varahram

ای کاش آقايانی که در عرصه ی سياست حقيقت را به مسلخ مصلحت بردند نیز این کلام مولا را آویزه ی گوش قرار می دادند .

ehsan

هرمز جان کلام به جايی نوشتی بيان حقيقت حتی اگر به قيمت جان انسان نيز باشد واجب و ضروری است اما به عقیده من زمانی که یک جامعه توانایی درک اون رو نداشته باشه حالا به هر دلیل(فقر فرهنگی ،فشار اقتصادی و.....) باید انسان سکوت اختیار کنه مخصوصا در عصر امروز ما که حقیقت را به راحتی می توان در جلو چشمان مردم به گونه ای ديگر و با معنايی کاملا متضاد با آن وانمود کرد و کسی را که از حق می گويد و حقيقت، به بدترين حالت خوار و ذليل نمود!!!! در ضمن هرمز جان باید بگم من به امید خدا در آینده ای نه چندارن دور دوباره شروع می کنم اما دوست دارم اینبار با کلام وروشی جدید آغاز کنم و ازت می خوام اگه تمایل داشتی تو این راه کمکم کنی . اندشه ات سبز و قلمت استوار

ghazal

مخفی نمايم؟خوب شايد اگه به نفع خودمه که اعتراف نکنم ولی به ضرر چند نفر ديگه س !گاهی می تونه درست باشه ولی هميشه؟؟!!

سپیده

● بادها در گذرند بايد عاشق شد و خواند بايد انديشه كنان پنجره را بست و نشست پشت ديوار كسی می گذرد می خواند : «بايد عاشق شد و رفت چه بيابانهايی در پيش است !» رهگذر خسته به شب می نگرد می گويد : «چه بيابانهايی ! بايد رفت بايد از كوچه گريخت پشت اين پنجره ها مردانی می ميرند و زنانی ديگر به حكايت ها دل می سپرند» بايد اين ساعت٬ انديشه كنان می گويم رفت و از ساعت ديواری٬ پرسيد و شنيد و شب و ساعت ديورای و ماه به تو انديشه كنان می گويند : «بايد عاشق شد و ماند بايد اين پنجره را بست و نشست !» پشت ديوار كسی می گذرد٬ می خواند : «بايد عاشق شد و رفت بادها در گذرند»

raha

kashhhhhh mishod amal kard vagheannnnnn

مهران

حضرت علی هم گاهی فراموشش ميشده که حقيقت هيچوقت پنهان نميمونه.شايد هم به خاطر حضرت علی ها بوده که ميگند حقيقت هيچوقت پنهان نميمونه.؟هووووم؟در مورد نظرت تو وبلاگم بايد بگم ماهی چيکار به کار يه خيک شيکم تغار داره؟؟؟من رو چش به نو آوری؟ اينها همش مال فروغه.