خاتمی

واکنش کاربران ایرانی به اعلام ممنوعیت انتشار عکس و مطلب از محمد خاتمی

یک روز پس از اظهارات غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران که گفته بود رسانه‌ها "حق ندارند" تصویر یا مطلبی از محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین این کشور منتشر کنند، کاربران ایرانی رسانه های اجتماعی با ساخت هشتگی با عنوان "رسانه خاتمی می شویم" به این اظهارات واکنش نشان داده اند.

گروهی از کاربران معترض به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه، در کنار استفاده از هشتگ #‏رسانه_خاتمی_میشویم‬ دست به انتشار عکس های خود با آقای خاتمی یا عکس هایی از رئیس جمهور پیشین ایران زده اند.

یک روز پیش از این آقای محسنی اژه‌ای در جلسه خود با خبرنگاران در تهران گفته بود که با رسانه‌های متخلفی که تصویر یا مطلبی از محمد خاتمی منتشر کنند، برخورد خواهد شد.

نوبت شما: دستور به حذف محمد خاتمی از رسانه های ایران؛ نظرات شما

به گفته سخنگوی قوه قضائیه "در رابطه با کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضائیه آنها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند، دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد."

محمد خاتمی دو دوره چهار ساله از سال ۱۳۷۶ رئیس جمهور ایران بود. از زمان برگزاری انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸ مخالفان آقای خاتمی به دلیل آنچه که حمایت از آقای موسوی و مهدی کروبی (دیگر نامزد معترض به نتایج انتخابات) و همچنین همدلی با شهروندان معترض می خوانند خواستار ایجاد محدودیت برای او شدند.

آقای خاتمی بارها خواستار رفع حصر خانگی میرحسین موسوی و همسرش و مهدی کروبی شده و گفته "شرایط امنیتی" در ایران باید برچیده شود. او سال گذشته از نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد. به گفته ناظران مسائل سیاسی ایران حمایت او و اکبر هاشمی رفسنجانی، در پیروزی آقای روحانی در انتخابات موثر بود.

رئیس جمهور پیشین سال گذشته در گفت و گو با یکی از رسانه های ایران گفته بود که ممنوع الخروج است و بعد از وقایع اعتراضی سال ۱۳۸۸ نمی تواند برای سفر از کشور خارج شود.

/ 0 نظر / 21 بازدید