مقالات سياسي و اجتماعي
صفحه نخست   ::   آرشيو  ::   تماس با من   
 
برای آگاهی آقای رئيس جمهور

هرگاه بازگشت (و زمینه صلح فراهم شد ) در میان آندو بعدالت صلح بر قرار سازید٬ وعدالت پیشه کنید که خداوند عدالت پبشگان را دوست دارد .   حجرات ۹

هرگز نمیتوانم فراموش کنم  ادیان مسیحی،یهودی و اسلام  که به ابراهیم ع باز میگردد ، مگر نباید همه اینها یک خدای واحد را بپرستند ؟ پس چرا در خاور میانه هنوز هابیل و قابیل دست از کشتن یکدیگر برنمیدارند ؟

شهر اورشلیم (بیت المقدس) برای مسلمانان ، مسیحیان و یهودیها اهمیت مذهبی بسزائی دارد ، در این شهر مساجد ، کلیساها و کنیسه های مهمی بنا شده ولی بجای آنکه خدای واحد ابراهیم ع را پرستش کنند، در طول تاریخ هزاران نفر برسر در و دیوار این شهر جان خود را باخته اند زیرا پیروان این ادیان هیچگاه نتوانسته اند برسر حاکمیت شهر اورشلیم به توافق برسند .

اسناد تاریخی گواهی میدهد که 1200ق.م.قوم بنی اسرائیل از بردگی فراعنه مصر گریختند و پس از طی صحرای سینا وارد سرزمین فلسطین شده و در آنجا دست به تاسیس حکومت زدند . سه پادشاه با لقب (منجی)به اسامی داود، شئول و سلیمان به سلطنت رسیدند و به ویژه در دوران پادشاهی داود شکوفائی ،نظامی و فرهنگی رخ نمود .اما چندی نگذشت که بر اثر اختلافات داخلی این سرزمین به دو بخش شمالی بنام اسرائیل و جنوبی بنام یهودا تجزیه شد . در سال 722ق.م.بخش شمالی صحنه تاخت و تاز آشوریان قرار گرفت و بخش جنوبی بدست حکومت بابل افتاد و بسیاری از قوم یهود به اسارت بابلیان در امده و عبادتگاه اورشلیم ویران شد . این اسارت تا سال 539ق.م.ادامه داشت و در این سال بکمک کورش پادشاه هخامنشی یهودیان توانستند به اورشلیم باز گردند . برای یهودیان همواره این پرسش مطرح بوده که چرا باید مملکت داود از بین برود و بدبختی نصیب قومش بشود در حالیکه خداوند برای آنان در عهد عتیق از حمایتش سخن گفته و سر انجام به این نتیجه رسیدند که این قوم از فرامین خدا سرباز زده و بهمین خاطر مجازات شده اند .در سالهای 570ق.م.پیامبرانی در قوم یهود با عبارت "بشارت عفو" ضمن تاکید بر مجازات از سوی خداوند، ابراز نمودند که سرانجام خداوند این قوم را میبخشد.از آنجمله اشعیای نبی گفته است "مردم در میان تاریکی نوری عظیم خواهند دید که ظلمات آنان را به روشنی مبدل میکند و این "مسیح" منجی قوم بنی اسرائیل است .دویست سال پیش از میلاد مسیح نیز پیامبرانی بشارت داده بودند که مسیح موعود منجی تمام عالم است .مردم در انتظار جنگجوئی بودند که ملکوت خدا را با شمشیر خود تسخیر کند و آنان را از در بدری نجات بخشد ولی بعد دیدند که مردی بنام عیسی با لباسی مندرس بر تن و یک جفت صندل بر پا میگوید :ملکوت خدا آنجا است که همسایه ات را به اندازه خودت دوست بداری. عیسی میگفت "مردم باید دشمنان خود را نیز دوست بدارند" " اگر کسی به صورتت سیلی زد ، تلافی نکن ، طرف دیگر صورتت را جلو بیاور" " ما باید بخشش داشته باشیم،نه هفت بار بلکه هفت در هفتاد بار" عیسی گفت : حتی بدکاره ها،گناهکاران، باجگیران و دشمنان سیاسی اگر به خداوند متوسل شوند و طلب آمرزش کنند ، آمرزیده خواهند شد، زیرا خداوند بخشنده و مهربان است .

بیست و هشت سال قبل که بعضی ها  هنوز کارهای تروریستی نکرده بودند واعمال وحشیانه ای نظیر  آتش زدن سینما رکس آبادان و مسجد کرمان برازنده ساواک مینمود و ملت ایران در اوج شکوفائی و محبوبیت جهانی سیر میکرد با شعار نا بهنگام (مرگ بر این سه مفسدین،کارتر و سادات و بگین) به دمیدن باد بر هیمه نیم سوخته و پاشیدن نفت بر آتش فروخفته جنگ، مانع بزرگی در برابر صلح بین اعراب و اسرائیل تراشیدیم که دامنه آن سرانجام به آمریکا، افغانستان و عراق وانگلستان،اسپانیا،استرالیا، لبنان و سومالی و... کشیده شد و اینک گام به گام و لحظه به لحظه به سرزمین ایران نزدیکتر میشود .اینجانب وظیفه خود میدانم همچنانکه در تاریخ سوم مهر 1382در همین وبلاگ به آقای سید محمد خاتمی توجه دادم اینک نیز آقای احمدی نژاد را از راهی که پیش گرفته اند بر حذر دارم .


نقد و نظر () | ۱۳۸٥/۱۱/۱٤ - هرمز ممیزی |لينک به نوشته